Нашиот тим

Мора да кажеме дека ова е мал семеен бизнис, што значи дека сме мал тим. Две креативни сестри, две сродни души. Едната од нас е Надица, која е академски уметник - графички дизајнер, дизајнер на накит и исто така илустратор на книги за деца, додека Ана првично студира психологија, но со текот на времето преовладува нејзината уметничка душа и се пронаоѓа во светот на рачната изработка како дизајнер. Преку плетењето секој од нас ја изразува својата индивидуалност, така што можете да најдете различни стилови за секој вкус. Се надеваме дека ќе уживате во нашата продавница и ќе најдете нешто уникатно за вас.

Нашата историја

Хеклана е студио специјализирано за рачно плетена гардероба и модни додатоци, како и декоративни изработки со макраме техника. Оваа топла и пријатна приказна започна пред неколку години, кога две сестри ги здружија нивните креативни умови и вешти раце. Од тогаш приказната на Хеклана продолжува да расте и да се развива. Предивата што ги користиме се висококвалитетни предива претежно од Македонија, Турција и Германија. Главно дизајнираме облека, но љубов наоѓаме и во дизајнирањето накит. Така, со совршена комбинација на нашите рачно изработени парчиња, ќе добиете уникатен и модерен изглед.

Newsletter

Претплати се на нашиот Newsletter!

Внеси ја твојата е-маил адреса и добивај ги најновите информации.